ZAKOPANE Z PSEM.pl

ZAKOPANE GDZIE NA SPACER Z PSEM?

Najlepsze trasy spacerowe przyjazne psom w Zakopanem i okolicy polecane przez mieszkańców:

Zakopane wierch Bachledzki z psem

Zakopane BACHLEDZKI WIERCH

Bachledzki Wierch to ulubione miejsce spacerowe wielu zakopiańskich właścicieli psów. Jest to duży, niezabudowany teren, pokryty łąkami, położony przy wjeździe do Zakopanego od strony Krakowa. Przez Wierch Bachledzki prowadzi żółty szlak im. Jana Kasprowicza, prowadzący z centrum Zakopanego (spod hotelu Radisson Blu) do muzeum poety na Harendzie. Odcinek tego szlaku atrakcyjny dla naszych czworonogów mierzy 3.5 km (dalsza część prowadzi ulicami).

Zakopane Antalowka z psem

Zakopane ANTAŁÓWKA

Antałówka to moje ulubione miejsce na spacery z Amidalą. Jest to niewielkie wzniesienie znajdujące się w górnej części Zakopanego, z którego rozciąga się piękny widok na Tatry i Zakopane. Można tu zaplanować krótki ale malowniczy spacer z psem i zrobić około kilometrową pętlę podążając drogą gruntową przez lasek, a potem ścieżką przez łąkę. Trasę przez Antałówkę warto też wpleść w dłuższy spacer przez Zakopane idąc od ulicy Antałówka na Wierch do ulicy Smrekowej, obok dworca PKP (lub w kierunku odwrotnym).

Zakopane Rówień Krupowa

Zakopane RÓWIEŃ KRUPOWA

Rówień Krupowa to piękny park znajdujący się w samym centrum Zakopanego, 100m od Krupówek, między ulicami 3go Maja a Sienkiewicza. Latem można tutaj odpocząć na ławeczce lub leżaku podziwiając widoczny jak na dłoni Giewont. Zimą, jeśli tylko jest wystarczająco dużo śniegu na Górnej Równi Krupowej przygotowywana jest trasa do narciarstwa biegowego (ważne! Psom nie wolno biegać po trasie!). Zarówno Górna, jak i Dolna Rówień Krupowa to ulubione miejsce na krótki spacer z psem wszystkich mieszkańców centrum Zakopanego. Z myślą o właścicielach psów przygotowano tu sporo zestawów składających się ze skrzynki z woreczkami i pojemnika na psie pakiety. Na polance na Górnej Równi Krupowej, położonej vis a vis Obserwatorium Meteorologicznego można spotkać biegające luzem i bawiące się psy. Nie jest to niestety całkiem zgodne z przepisami ponieważ w Zakopanem psy powinny być wyprowadzane na smyczy, ale jeśli tylko pies jest łagodny i prawidłowo reaguje na przywołanie nie powinno być kłopotu.